Locație primitoare deosebită

Locația noastră se află într-o zonă foarte liniștită, ușor accesibilă tuturor, în cartierul Aradul Nou, la 20 de minute de centrul orașului.

Cazarea se face în cameră cu 2, 3 sau 4 paturi tip spital, cu ridicare diferențiată pe zone.

• Televizor în fiecare cameră;
  • Spațiu de luat masa în interior și în aer liber;
  • Living spațios pentru socializare;
  • Facilități pentru deplasarea persoanelor cu handicap;
  • Bucătărie spațioasă, utilată modern;
  • Curte amenajată cu băncuțe și mese, pentru petrecerea timpului în mod plăcut;
  • Sală de gimnastică și cabinet de tratamente pentru fiziokinetoterapie, dotate cu aparatură modernă, finanțată printr-un proiect European.

Centrul este situat într-o zonă liniștită a orașului Arad, în cartierul Aradul Nou. În apropierea locației există acces la transport în comun. Spațiul în aer liber este format dintr-o curte interioară cu bănci, mese și spațiu verde, unde pe perioada verii rezidenții pot servi masa și pot desfășura activitățile de socializare. Deasemenea, locația mai dispune de o grădină cu brazi și loc de plimbare de 2000 mp. Cazarea se face în camere echipate cu mobilier modern, spațioase, cu 2-3-4 paturi de spital reglabile în 1/3 secțiuni, cu laterale culisante și roți, TV satelit, acces la telefon / internet / radio, grupuri sanitare adaptate la nevoile rezidenților.

„Bătrânețea nu e chiar așa de rea când iei în considerare și alternativele”

– Maurice Chevalier

Dotările asociației

Centrul dispune de club cu bibliotecă, unde se pot desfășura activitățile de socializare, se pot serba zile de naștere, se poate face consiliere în grup, etc. Centrul dispune de o bază de tratament pentru recuperare medicală formată din cabinet de consultații, sală de tratamente de fizioterpie dotată cu aparatură de ultimă generație și sală de kinetoterapie (gimnastică medicală).